یک پسر دو و نیم ساله و شاغل میباشم,لیسانس مدیریت مالى دارم.دوست دارم داروسازى x

یک پسر دو و نیم ساله و شاغل میباشم,لیسانس مدیریت مالى دارم.دوست دارم داروسازى... برای اینکه حاضر جواب باشم و در لحظه بتونم پاسخ مخاطب بدهم (و در عین حال ...
... گیری ندارم و در بعضی مواقع که باید سریع تصمیم بگیرم قدرت تصمیم گیری ندارم. ...
... ادم خجالتی و کم حرفی هستم و حتی در دانشگاه و محیط کار خیلی طول میکشه تا ...
... 21 ساله هستم.مشکل من اینه که خجالتی هستم و در برقراری ارتباط با افراد (مخصوصا ...
... یه دوست دختر پیدا کنم تا خلائ عاطفی مو خالی کنم من از لحاظ عاطفی دچار مشکل ...
... ندارم و آدم کم حرفی هستم و خیلی دلم می خواهد این مهارت رو داشته باشم نمی ...

... از یاران و منتظران واقعی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باشیم؟ ...
... یار واقعی امام زمان کیست؟ ...
... كه بگوید مراجع تقلید و علما نایبین ...
... برای ظهور امام ز ...
... با انتظار منفی برای ظهور حضرت مهدی ...
... زندگی کنیم که از شر فتن ...
حمایت از ما | مشهدهاست
`

یک پسر دو و نیم ساله و شاغل میباشم,لیسانس مدیریت مالى دارم.دوست دارم داروسازى
سلام.من متاهل. داراى یک پسر دو و نیم ساله و شاغل میباشم,لیسانس مدیریت مالى دارم.دوست دارم داروسازى بخونم.ایا بنظر شما براى سن من دیر نشده؟میخوام دانشگاه آزاد شرکت کنم.آیا بنظر شما امکان قبولی برأیم وجود دارد؟من از هفت صبح تا دو عصر سر کارم.ممکنه یه برنامه مطالعاتی بهم پیشنهاد بدید؟
جمعه 25/7/1393

پاسخ :
با نام و یاد خدا،

و با سلام،

دوست گرامی، البته تحصیل هیچ گاه دیر نیست و نباید از این دید به مسئله نگاه کنید. ولی شما قصد شرکت در رشته داروسازی از چه مقطعی دارید؟ چون این سوال را در بخش دکتری مطرح نموده‌اید بنده بنا را بر این می گذارم که شما قصد شرکت د رآزمون دکتری این رشته را دارید. باید در نظر داشته باشید که رشته داروسازی در ایران، به صورت دكترای پیوسته وجود داره و شما نمی توانید از مدیریت به این رشته ادامه تحصیل دهید. در واقع برای تحصیل در مقطع دکتری عمومی داروسازی باید در کنکور سراسری شرکت کنید که منابع آن دروس رشته تجربی است و در ضمن، رتبه مورد نیاز برای آن نیز به دانشگاه و محل تحصیل بستگی دارد و نمی‌توان به طور کلی در این زمینه صحبت کرد. توصیه بنده تغییر رشته به شیمی دارویی است. رشته شیمی دارویی دارای آینده شغلی مناسبی هست و قبولی در آن ساده تر از داروسازی است. بنده در ادامه به معرفی رشته شیمی دارویی می پردازم و در صورتی که از انتخاب رشته شیمی دارویی مطوئن گشتید بنده در مشاوره بعدی برنامه مناسب برای شما را ارائه خواهم کرد.


برای آشنایی با این رشته و مقایسه آن با رشته داروسازی توصیه می‌کنم مطالب 2 لینک زیر را مطالعه نمایید.

http://alchemists.blogfa.com/post-99.aspx

HTTP://EDUCATION.TUMS.AC.IR/IPPWEBV1C037/PERSIAN_WEBUI/TEMPLATES/WEBSITETEMPLATE1/WEBSITEFILE1071.ASPX?MAININFORMATIONID=1403


اگر تمایل دارید که در کارشناسی ارشد شیمی دارویی ادامه تحصیل دهید باید در آزمون ارشد مجموعه شیمی وزارت علوم نام نویسی کرده و با ضرایب شیمی آلی به سوالات پاسخ دهید. در هنگام انتخاب رشته خواهید توانست یکی از دانشگاههای صنعتی شیراز یا صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی را برای تحصیل در رشته شیمی دارویی انتخاب کنید. همچنین اخیراً رشته شیمی دارویی به کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اضافه شده و از طریق این کنکور در دانشگاههای علوم پزشکی اهواز، علوم پزشکی اصفهان و واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد دانشجو می پذیرد. به نظر بنده بهتر است در کنکور وزارت بهداشت شرکت کرده و در دانشگاههای علوم پزشکی رشته دلخواهتان را ادامه دهید.

رشته شیمی دارویی رشته ای بسیار نزدیک به داروسازی می باشد که البته رشته دشوار اما جذابی نیز هست. با توجه به نیاز کشور به این رشته، بازار کار خوبی نیز دارد.

تعریف و هدف:
دوره دكترای(PH.D)رشته شیمی دارویی بالاترین مقطع تحصیلی بوده كه شامل مجموعه‌ای از فعالیتهای تحقیقی و آموزشی است كه به منظور نیل به اهداف زیر ارائه شده است.
الف - تربیت نیروی انسانی متخصص در رشته شیمی دارویی جهت تأمین اعضا هیئت علمی دانشكده های داروسازی كشور.
ب - تربیت نیروی انسانی متخصص برای تحقیق در جهت تولید مواد اولیه داروئی و توسعه صنایع داروسازی كشور.
2- نقش و توانایی:
فارغ‌التحصیل این رشته توانایی انجام فعالیتهای آموزشی و پژوهشی و خدماتی در زمینه‌های سنتز مواد اولیه دارویی، طراحی دارو، كنترل دارو، تعیین ساختمان و سنتز مواد مؤثره گیاهی و مواد جدا شده از میكروارگانیسم‌ها را خواهد داشت.
3- ضرورت و اهمیت:
باتوجه به گسترش دانشكده‌های داروسازی در سراسر كشور و تشكیل دوره‌های تخصصی داروسازی و نیاز به متخصصین رشته شیمی دارویی برای تدریس واحدهای درسی عمومی و تخصصی این رشته و همچنین با توجه به سیاستهای دولت جمهوری اسلامی در زمینه خودكفایی مواد اولیه دارویی، دكترای(PH.D)شیمی دارویی به منظور رفع كمبودها و تأمین نیروی انسانی ماهر برای دانشگاهها و صنایع دارویی ارائه می‌گردد.
4- طول دوره و شكل نظام آموزشی:
حداكثر مدت مجاز تحصیل در دوره دكترای(PH.D)رشته شیمی دارویی برای دانشجویان تمام وقت 5/4 سال است و تمدید دوره براساس مقررات و مصوبات شورای عالی برنامه ریزی می‌باشد. این دوره شامل دو مرحله آموزشی و پژوهشی می‌باشد. مرحله آموزشی از زمان پذیرفته شدن دانشجو در امتحان ورودی آغاز شده و دانشجو پس از طی دوره آموزشی و گذراندن امتحان جامع وارد مرحله پژوهشی می‌گردد.
مرحله پژوهشی پس از قبولی داوطلب در امتحان جامع آغاز شده و با تدوین رساله و دفاع از آن پایان می‌پذیرد. دانشجو می‌تواند تحقیقات اولیه مرحله پژوهشی را در مرحله آموزشی آغاز نماید ولی ثبت نام رسمی وی برای رساله منوط به موفقیت در امتحان جامع است.

مطالب زیر از سایت
HTTP://EDUCATION.TUMS.AC.IR/IPPWEBV1C037/PERSIAN_WEBUI/TEMPLATES/WEBSITETEMPLATE1/WEBSITEFILE1071.ASPX?MAININFORMATIONID=1403
گرفته شده است که برای مطالعه بیشتر می توانید به آن مراجعه نمایید.

موفق و پیروز باشید.

 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


... میخواستم بدانم تفاوت ارشد پیوسته ...
... در دوران دانشجویی چ ...
... آزاد در پردیس علوم و تحقیقات لرستان قبول شدم خواستم بپرسم تفاوت پردیس ...
... />میشه لطفا در مورد بازار کار رشته های ارشد وزارت بهداشت برام توضیح بدین؟<br ...
... بدانم هزینه ارشد رشته ی روانشناسی بالینی در دانشگاه آزاد ترمی چقدراست؟ ...
... پردیس های خودگران چیست؟اگر منظور جذب دانشجوی پولی است بطور مثال هزینه ...

... به رشته ی مهمانداری هواپ ...
... از نظر بازار کار بهتر است مدیریت صنعتی یا مدیریت بازرگانی هر کدام که ...
... برای یک گیم نت رو می خواستم بدونم و اینكه از كجا باید اقدام به گرفتن مجوز ...
... نظر بازار کار در ایران کدام رشته است با چه رتبه ای می شود در دانشگاه دولتی ...
... تور شدن چه باید کرد و در چه رشته ای باید تحصیل کرد؟ ایا ارتباطی با رشته ...
... رشته GIS یا سنجش از دور سوال داشتم و اینکه کارشناسی ارشد این رشته بهتر ...

سایر مطالب

سایر مطالب

سایر مطالب

*